راه های جلوگیری از زودانزالی - مجله زن وزندگی Woman Magazine and life

برگزیده ها

۳.۱۱.۱۳۹۷

راه های جلوگیری از زودانزالی


شایع ترین مشکل جنسی مردان، زودانزالی است. دلیل اصلی این است که بین زنان و مردان دو زمان متفاوت برای به اوج رسیدن جنسی وجود دارد. زنان حدود 7 دقیقه لازم دارند که به ارگاسم برسند در صورتی که نیمی از مردان زیر دو دقیقه به پایان خط می رسند.
به نظر داروین چون خطر شکار شدن یکی از دغدغه های هر لحظه بشر اولیه بود عمل مقاربت جنسی می بایست سریع صورت بگیرد.
این روزها که سکس به سمت یک کار تفریحی تمایل پیدا کرده است و کاندوم و قرص ضدحاملگی وجود دارد، هم زنان و هم مردان حق خود می دانند لذت جنسی شان بیشتر از دو دقیقه باشد. مردان باید از دوران اولیه زندگی بشر فاصله بگیرند و برای همین با انواع تکنیک فیزیکی و روانشناسی و اگر لازم باشد مداوا، به افزایش زمان انزال فکر کنند.
ماجرای روانشناسی و داروهای کمکی نظیر اسپری بی حس کننده موضعی Promescent که به بخش کوچکی از آلت مردان ( حدود 3 بار و 10 دقیقه قبل از .آمیزش) زده می شود هر کدام به نوبه خود موثر هستند ولی اما و اگرها و تاثیرات جانبی هم با خود دارند
اما تمرین و ورزش فیزیکی ( که البته نیاز به باشگاه رفتن ندارد) می تواند  2 دقیقه ها را به 25 دقیقه هم برساند.
1- تمرین Kegels 
خیلی طبیعی است که تمرین برای قوی کردن ماهیچه های کنترل کننده انزال، می تواند باعث کنترل بیشتر زودانزالی باشند. در این روش که روزی چند بار و بعدها بیشتر می تواند صورت بگیرد مردان می توانند ماهیچه هایی که دقیقا کار نگهداری ادرار را به عهده دارند تمرین دهند. ماهیچه های که مسیر حرکت و بیرون ریختن اسپرم را بر عهده دارند.
نگهداشتن ماهیچه های فوق و تمرین روزانه آن می تواند در روز مبادا باعث کنترل انزال شود بخصوص وقتی وضعیت طوری شود که راه برگشت و کنترل انزال به سر بیاید. اتفاقی که  نصف مردان جهان را و بالطبع زنان همبسترشان را آزرده خاطر می کند.
2- خودارضایی و تمرین تا سر مرز رفتن
شماها که خودارضایی نمی کنید! ولی آن 80 درصد مردانی که اینکار را می کنند بهتر است به روش کنترل در لحظه آخر یا همان لحظه خروج اسپرم توجه کنند. لحظه ای که دیگر قادر به پایداری نیستند.
به عنوان یک مرد این حقیقت را هرگز فراموش نکنید زنی که در رختخواب شما و برای شما لخت می شود اگر به اوج نرسد بدانید که روزگار رابطه تان ابری و منشا بسیاری از رفتارهای ناخوشایند خواهد بود.
مردان در خلوت شخصی و در حین خودارضایی انگار با خودشان مسابقه می دهند و بدون هیچ حساب و کتابی، بیصبرانه می تازند تا تمام شوند. شاید این شیوه لذتبخش است چون لازم نیست ناز و کرشمه و آماده سازی تحویل خودشان بدهند و بدون تعارف، سریع به اصل ماجرا می رسند.
اما اگر می خواهند مشکل زودانزالی شان برطرف یا قابل مهار شود باید زمان خودارضایی شان را به مرور به 10 دقیقه و در ادامه حتی به 20 دقیقه برسانند. راه حلش هم این است که یک نمودار در ذهن خودشان برای آغاز تحریک جنسی تا مرحله ارگاسم تصور کنند و آن را به طور تقریبی بین 1 تا 10 تقسیم کنند.
بعد از آن، سعی کنند به مرحله 5 تحریک جنسی بروند و بعد دست از کار بکشند تا برگردند به مرحله 3  و بعد به مرحله 7 و دوباره برگردند به مرحله 5 و همین تمرین را تا مرحله 9:30 ادامه دهند. مهم نیست اگر اینکارها را نکنند ولی هر طور شده وقتی شروع به خودارضایی می کنند 10 دقیه آن را طول دهند، حتی اگر شده 8 دقیقه به آلت خود فقط خیره شوند.
تمرین ها و روش های دیگر نظیر نگه داشتن خرخره آلت ( نزدیکِ  منطقه کلاهک) وقتی که به مرحله قبل از اوج می رسند و دوباره شروع کنند و دوباره  وقتی اوج گرفتند آن را بفشارند. تمرین ها اصلا سخت نیستند و ریسکی هم ندارند. فقط باید به ندای بدن خود گوش دهند و برای این مشکل اساسی کمی زحمت بکشند.
نظرات شما
0 نظرات شما

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر